Počet položek: 0 0,- Kč

Velký květináč na palmu - základ pro úspěšné pěstování palmy venku

Milujete palmy a to nejen na písečné pláži někde u moře? Pěstujte si svou palmu doma v květináči nebo na zahradě. Pěstovat palmy v květináči může někomu připadat jako složitá a náročná činnost. Opak je pravdou, pěstování palmy venku nebo v interiéru přináší pěstitelům radost a dobrý pocit ze zatraktivnění prostoru domova.

Podívejme se na několik tipů, jak zajistit, aby vaše palmy pěkně rostly a byly v kondici, A proto, že věříme tomu, že si každá palma zaslouží svůj "majestátní trůn", připravili jsme také průvodce výběrem správných květináčů na palmy.

1  
 
Květináč venkovní
✔️Květináč venkovní na terasu antracit✔️
ks
Cena bez DPH:2 065,-
Cena s DPH2 499,-
Sleva11 %
 
dřevěné květináče
⭐Velký samozavlažovací plastový venkovní květináč s dvojitou stěnou - imitace ...
ks
Cena bez DPH:2 479,-
Cena s DPH2 999,-
Sleva9 %
 
okrasné dřevěné truhlíky
✔️Dlouhý samozavlažovací plastový venkovní truhlík 120cm s dvojitou stěnou vhodný na ...
ks
Cena bez DPH:4 958,-
Cena s DPH5 999,-
Sleva8 %
 
velký venkovní truhlík 100cm, vysoký květináč
👍Velký plastový venkovní truhlík 100cm s dvojitou stěnou na rajčata nebo květiny - ...
ks
Cena bez DPH:3 016,-
Cena s DPH3 649,-
Sleva9 %
1  

Pěstování palmy venku

  • Správné místo pro palmu se bude lišit v závislosti na tom, jaký druh chcete mít. Některé palmy rostou rychle do výšky, jiné potřebují větší prostor kolem kořenů. Různé druhy palem vyžadují také jinou expozici slunce. Určitě zjistěte, jaký prostor bude vaše palma vyžadovat a jak rychle roste.
  • Zatímco některým palmám (Cocos, Chamaerops, Phoenix) vyhovuje umístění na přímém slunci, jiným druhům (např. Areca, Sabal, Chamaedorea) se lépe daří ve stínu. Druhům palem z rodu (např. Rhapis, Howeia) naopak vyhovuje úplný stín.
  • Určitě je dobré zmínit i odolnost vůči mrazům. Jsou druhy, které snesou českou zimu a vydrží i celoročně venku, bez nutnosti přemístění květináče do zimní zahrady. Jde zejména o palmu konopnou (Trachycarpus fortunei nebo Trachycarpus wagnerianus).

Vaše palma však potřebuje něco víc než jen půdu, vodu a světlo. Potřebuje také vhodný květináč.

Velké květináče na palmy

Budou vhodné právě pro ty, které dosahují vzrostlých podob a potřebují pro svůj kořenový systém dostatek prostoru. Vybírejte velké květináče z lehkých, ale přitom odolných materiálů. Vhodné jsou plastové, velkoobjemové květináče. Tyto květináče nejenže nabízí dostatek prostoru kořenům, ale také udržují optimální teplotu půdy a jsou stabilní při poryvech větru. Navíc solitérní palma ve velkém květináči na terase nebo v udržované zahradě působí impozantně.

Palma v květináči však občas svádí k častému přemisťování. Pamatujte ale na to, že tato exotická rostlina osázená do květináče je poměrně citlivá na změny a proto byste měli každý krok dobře promyslet.

Jaký květináč na palmu do bytu?

Samozřejmě je třeba myslet i na pěstitele, kteří chtějí mít palmu doma, třeba v obývacím pokoji. I pro ty máme dobrou zprávu. Pro pokojovou palmu je ideální volbou květináč úzký a vysoký. Samozřejmým předpokladem je opět volba kvalitního materiálu, případně i materiálu těžšího kvůli stabilitě (zajištění proti převrhnutí, vzniklému průvanu apod.)

Pokud se tedy rozhodujete pro pěstování, víte, kde najdete ty nejlepší květináče na palmy?

Právě zde, na našem webu. Prohlédněte si Prima- Květináče.cz a dopřejte svým palmám královský domov, který si zaslouží!

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace