Počet položek: 0 0,- Kč

Svítící květináče

V této části se budeme věnovat svítícím květináčům, které dokonale spojují krásu květin s moderní světelnou technikou.

Dočtete se zde vše o různých zdrojích světla pro tyto květináče, způsoby použití, výhodách, typech jak v nich pěstovat rostliny a také informaci, kde tyto květináče můžete zakoupit. 

Spojte funkci vnitřní nebo venkovní lampy s funkcí květináče a vytvořte si velmi originální dekoraci Vašeho bytu nebo zahrady.


Fluorescentní květináče

Absolutní novinkou v oblasti svítících květináčů jsou fluorescentní květináče, které získávají energii z přírodního nebo umělé osvětlení.

Tyto květináče nejsou závislé na přívodu zdroje elektrické energie a jejich náklady na provoz jsou prakticky nulové.

Díky zpracovávání těch nejlepších surovin jsou tyto květináče odolné nárazům, UV záření a vysokým a nízkým teplotám.

Důkladné testování a vědecký výzkum učinily tyto květináče zcela netoxické, zdravotně nezávadné, šetrné k životnímu prostředí a absolutně bezpečné.

 

A jak to vlastně funguje?

Při výrobě je na povrch květináče přidána speciální fluorescenční vrstva, která získává energii z přírodního nebo umělé osvětlení a po setmění vytvoří velmi okouzlující zahradu nebo magický domov.

Fluorescentní květináče využívá obnovitelný zdroj energie, a proto téměř nepoškozuje životní prostředí

Změna barvy květináče ve tmě dle odstínu:

Intenzita světla je největší v prvních 2 hodinách, ale i v následujících hodinách vydávají fluorescentní květináče příjemné světlo.

 Elektrické svítící květináče

Stále nejvíce využívaným zdrojem světla u svítících květináčů je elektrická energie. V posledních letech jsou tradiční žárovky nahrazovány úspornými LED žárovkami. Barva, odstín a intenzita světla se liší podle použitého typu žárovky.

Největší popularitu mají svítící květináče v Holandsku a v Itálii, kde se také nachází nejvíce výrobců těchto typů květináčů. Jejich hlavní použití je na zahradách, terasách, při vstupech do domu a na balkónech. Hojně se svítící květináče využívají v restauracích, hotelích nebo ve firemních prostorách.


 

Značkové svítící květináče jsou vyrobeny z kvalitního plastu, který je odolný vůči mechanickému poškození, UV záření a extrémním teplotám. Nejpoužívanější odstín je bílá (mléčná), ve výjimečných případech zvolí zákazník výraznější barevný odstín květináče. 

svítící květináče jsou v průběhu dne elegantní dekorací terasy

po setmění se promění v kouzelné lampy....

Důležitým a nezbytným znakem svítících venkovních květináčů je jejich voděodolnost (ochrana IP 44). Rovněž byste si měli ověřit, zdali je květináč vybaven otvorem na odtok přebytečné vody (většinou se jedná o vodotěsný odnímatelný uzávěr). V opačném případě může při intenzivních deštích dojít k přelití Vaší rostliny.

Odstíny svítícího květináče (teplota světla) v závislosti na použitém typu žárovky:

vlevo led žárovka o teplotě 4000 Kelvinů (tzv. studená neboli čistá bílá)

vpravo led žárovka o teplotě 3000 Kelvinů (tzv. teplá bílá)

Svítící květináče v exteriéru

Využití svítících květináčů v exteriéru je opravdu široké a nabízí se bezpočet originálních míst pro jejich umístění. Od dekorace vašich vchodových dveří, nasvícení příjezdové cesty nebo ohraničení terasových prostor.


Všechny venkovní květináče musí mít tzv. krytí, neboli musí být chráněny před nepříznivými vlivy jako je například déšť nebo sníh (dostatečný stupeň krytí pro venkovní květináče je IP44).

 

V případě, že umístíte květináče na otevřeném prostoru, je nezbytné zajistit odtok přebytečné vody. V opačném případě by mohlo dojít k přelití vaší rostliny. Proto si ověřte, zdali je venkovní svítící květináč vybaven vypouštěcím ventilem.


Zahradní svítící květináče musí být vyrobena z kvalitního plastu, tak aby odolávaly mechanickému poškození, UV záření a extrémním teplotám.


   

Nejpoužívanějšíodstín je bílá (mléčná), ve výjimečných případech zvolí zákazník výraznější barevný odstín květináče. 

Výhodou fluorescentních květináčů je jejich nezávislost na přívodu elektrické energie a také se nemusíte starat o to, kde ukryjete všechny elektrické kabely.

Svítící květináče v interiéru

Svítící květináče v interiéru používáme stejně jako klasické květináče. Rozdíl je v tom, že nám večer a v noci slouží jako lampy k osvětlení pokojů, chodeb, schodišť nebo uzavřených teras.

 

 

 

 fluorescentní květináče menších rozměrů (průměr menší než 20cm) jsou velmi příjemnou dekorací dětských stolků a oken

   

další příklad dalšího využití svítících květináčů v interiéru 

Samostatnou kapitolou používání svítících květináčů v interiéru je jejich využití v restauracích, hotelích, wellness nebo firemních prostorách. 

Svítící květináč se stane jednou z hlavních dominant firemního prostoru a výrazným designovým prvkem. 

Při použití v interiéru je důležité, aby byl uzavřen odtokový ventil (v případě větších květináčů). Pokud se jedná o menší nebo jednostěnný květináč, ten používáme jako obal na květináče nebo použijeme misku, tak aby byla zachycena voda z provrtaného otvoru. 


 

 Typy na pěstovaní

Menší květináče použijeme většinou jako obaly na květináče nebo vázu na živé nebo suché květiny.

Další variantou je zasadit rostlinu přímo do květináče. V tomto případě doporučujeme provrtat otvor ve spodní části květináče a pod květináč použít misku.

 

 V případě venkovního použití je potřebné u zahradních svítících květináčů odstranit vypouštěcí ventil a přebytečná voda odtéká ven prostřednictvím drenážního systému. 


 

Pokud použijeme v interiéru svítící květináč jako obal na květináče nebo vysadíme rostlinu přímo do květináče, necháme ventil uzavřený. 

V případě přímé výsadby doporučujeme vytvořit drenážní vrstvu ve spodní častí květináče (přibližně 3-4cm např. z keramzitu) pro zdravější růst rostliny.

Hlavní výhody svítících květináčů 

Účelnost 

Svítící květináče slouží nejenom k pěstování květin, ale také jako lampy osvětlující váš interiér, zahradu nebo terasu. 


Design 

Interiérové nebo exteriérové svítící květináče jsou originální designový prvek vašeho domu nebo zahrady. V případě použití v restauracích, hotelích nebo firmách jsou svítící květináče garantem, že budete mít velmi zajímavou a neotřelou výzdobu, která každého zákazníka zaujme.  

 

Nízká hmotnost 

Svítící květináče jsou vyrobeny z plastu, což zaručuje nízkou hmotnost květináčů i větších rozměru květináčů. Manipulace s nimi bude pro Vás tedy velmi snadná. 

Mrazuvzdornost a odolnost 

Značkové svítící květináče jsou vyrobeny z kvalitního plastu, což garantuje jejich odolnost vůči nárazům, extrémním teplotám a UV záření. 


Bezpečnost 

Všechny svítící květináče splňují platné normy pro používání elektrických zařízení (např. norma IP 44 pro používání elektrických zařízení ve venkovních prostorech). 

Nízké náklady na provoz 

Díky použití úsporných led žárovek jsou náklady na svícení velmi nízké, u fluorescentních květináčů jsou nulové. 

Ekologie a zdraví 

Kvalitní značkové svítící květináče jsou vyrobeny z recyklovatelného plastu a rovněž neobsahují žádné toxické prvky a jsou zcela zdravotně nezávadné. 

 Nejčastější dotazy 

Kolik stojí pořízení svítícího květináče? 

Nejlevnější svítící květináč si u nás můžete zakoupit již od několika set korun (jedná se o malý fluorescentní květináč vhodný hlavně pro použití v interiéru). Větší modely fluorescentních květináčů pořídíte v cenách od 1500Kč do 5000Kč. Elektrické svítící květináče se dají pořídit v ceně od 2500Kč.  


 Je nezbytné mít k osvětlení zahrady přívod elektrické energie? 

Není to nezbytná podmínka. V nabídce máme fluorescentní květináče, které vám vydrží osvětlovat zahradu až několik hodin. Jediným zdrojem energie je přirozené denní světlo. 

 

Mohu použít svítící květináče i venku? 

Ano, všechny zahradní svítící květináče splňují platné bezpečností normy pro používání elektrických zařízení. Navíc jsou některé dvouplášťové květináče s vyvýšeným dnem vybaveny vypouštěcím ventilem pro odtok přebytečné vody. Tento vypouštěcí otvor zabrání přelití vaší rostliny při intenzivnějších deštích. 

Jaký tvar a velikost mají svítící květináče? 

V nabídce máme svítící květináče různých tvarů, od kulatých, kónických až po hranaté. Velikosti jsou také různé, od průměru 14cm až po 80cm dlouhé květináče. Výšky jsou v rozmezí 15cm až 85cm.     

 

 Odolají květináče povětrnostním vlivům? 

Samozřejmě, všechny svítící květináče v naší nabídce jsou vyrobeny z kvalitního plastu, který odolává extrémním teplotám, UV záření a navíc jsou velmi odolné nárazu. 

Jakým způsobem nasadím rostlinu do svítícího květináče? 

Stejně jako do klasického květináče. Jedna varianta je použít svítící květináč jako obal a vložit do něho jiný květináč. Potom bude sloužit svítící květináč také jako rezervoár na vodu. Druhou variantou je vysadit rostlinu přímo do svítícího květináče. V tomto případě doporučujeme vyvrtat otvor (u jednoplášťových fluorescentních květináčů) nebo uvolnit vypouštěcí ventil (u větších dvouplášťových svítících květináčů), tak aby mohla přebytečná voda odtékat ven.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace