Počet položek: 0 0,- Kč

Tkané a netkané textilie pro vaši zahradu: Jak správně vybrat?

Tkaná nebo netkaná textilie?

Tkaná nebo netkaná textilieVíte, jakým způsobem chránit svou zahradu před plevelem, udržet optimální teplotu půdy a zvýšit sklizeň plodů a rostlin? Rozhodujícím faktorem jsou kvalitní mulčovací textilie. Na našich webových stránkách najdete širokou nabídku tkaných i netkaných textilií za příznivé ceny. Nyní se dozvíte základní informace tak, abyste mohli vybrat správný typ mulčovací textilie.

Tkané mulčovací textilie pro náročnější podmínky na vaší zahradě:

tkaná textilieTkané mulčovací textilie jsou univerzálním pomocníkem při osazování svahů, skalek a užitkových záhonů. Větší odolnost a vyšší pevnost tkané textilie oproti netkané textilii umožňuje její použití po delší dobu v neporušené podobě i bez horní krycí vrstvy (mulčovací kůra nebo ozdobné kameny). Právě proto doporučuje použití na svazích, kde nelze umístit krycí vrstvu. Tkaná textilie zadržuje vláhu a udržuje optimální teplotu v půdě. Použití tkané mulčovací textilie jako separační vrstvy mezi zeminou a mulčovací kůrou nebo ozdobným materiálem zefektivní péči o zahradu. Snadná instalace pomocí kolíků a minimalizace odstraňování plevele jsou další výhody tohoto produktu.

1  
tkaná mulčovací textilie geotextilie
👍 tkaná mulčovací textilie - nejlepší geotextílie pro vaši zahradu 👍
ks
Cena bez DPH:3 305,-
Cena s DPH3 999,-
Sleva13 %
zahradní tkaná folie tkanina
👍zahradní tkaná folie - nejlepší tkanina proti plevelu pro vaši zahradu 👍
ks
Cena bez DPH:1 900,-
Cena s DPH2 299,-
Sleva8 %
tkaná černá textílie 100g/m2
👍 tkaná černá textílie 100g/m2 - nejlepší zahradní fólie pro vaši zahradu 👍
ks
Cena bez DPH:95,-
Cena s DPH115,-
Sleva11 %
netkaná zakrývací mulčovací geotextílie
👍 netkaná zakrývací mulčovací geotextílie - textílie pod jahody 👍
ks
Cena bez DPH:231,-
Cena s DPH279,-
Sleva15 %
1  

Netkané mulčovací textilie pro méně náročnější podmínky:

netkaná textilieNetkaná textilie se dají použít na přikrytí záhonů před výsadbou. Rostliny nasadíme do vyřezaných děr (křížový tvar) a nemusíme se starat o nepříjemný plevel. Netkaná textilie zároveň zajišťují spolehlivou ochranu vaší úrody před znečištěním a hnilobou. Netkaná textilie je vhodná také jako separační vrstva mezi půdou a horní krycí vrstvou jako např. mulčovací kůrou nebo ozdobnými kameny. Netkaná textilie se rovněž snadno instaluje pomocí kolíků.

Doporučení pro použití:

Při výběru správné textilie zohledněte množství gramů na 1m2, což odráží sílu materiálu. Větší gramáž znamená silnější a odolnější materiál. Nejčastěji používaná gramáž netkaných textilií při použití pod mulčovací kůru, štěpku nebo okrasné kameny je 50g/m2. Tkaná textilie se nejčastěji používají v provedení 90 až 100g/m2

 

Hlavní výhody tkaných a netkaných textilií:

Zabraňují růstu plevelů: Tkané a netkané textilie mohou sloužit jako účinná bariéra proti růstu plevelů. Když jsou položeny na zem pod mulčem nebo kameny, brání plevelům v růstu tím, že jim omezeny přístup k slunečnímu světlu a vzduchu.

Zlepšují retenci vody: Tkané a netkané textilie mohou pomoci udržet vlhkost v půdě tím, že snižují odpařování vody. Tím pádem mohou být užitečné při úsporách vodních zdrojů a při udržování optimálních podmínek pro rostliny.

Ochrana kořenového systému: Tkané a netkané textilie společně s krycí vrstvou mohou chránit kořeny rostlin před mechanickým poškozením způsobeným chůzí, kosením nebo erozí půdy. Pomáhají udržet půdu kolem rostlin stabilní.

Prevence eroze: Položení tkaných a netkaných textilií na svahy nebo exponované plochy může pomoci snížit erozi půdy tím, že zabraňuje odtoku vody a udržuje půdu na místě.

Izolace proti mrazu: Tkané a netkané textilie mohou být využity jako v zahradě jako ochrana před mrazem. Tím, že poskytují lehkou izolaci, mohou chránit rostliny před nízkými teplotami.

Při výběru netkaných textilií je důležité zvolit správný typ a tloušťku v závislosti na konkrétním účelu.

 

 Objednejte si právě teď na www.prima-květináče.cz a dejte své zahradě tu nejlepší péči!

použití tkané textilie

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace