Počet položek: 0 0,- Kč

Ovocné stromky do květináče. Aneb jak pěstovat ovoce na Vašem balkoně

ovocné stromky do květináčeVítejte na našich stránkách www.prima-květináče.cz, kde vám přinášíme informace týkající se zajímavého tématu, jak si vypěstovat vlastního ovoce přímo na vašem balkoně či terase! Ovoce z vlastní zahrádky není jen potěšením pro chuťové buňky, ale i pro oko a duši. Přečtěte si náš průvodce, jak si zasadit a pečovat o ovocné stromky v květináči nebo truhlíku na Vašem balkoně nebo terase.

Výběr ovocného stromku

Nejoblíbenější odrůdy ovocných stromků pro pěstování v květináči jsou jabloně, hrušně, nektarinky, meruňky, broskve a třešně. Vhodným typem stromků jsou také tzv. zákrsky, které byly speciálně vyšlechtěné a dobře zvládají omezené podmínky. Nejlepší volbou jsou stromky sloupovitého vzrůstu – baleríny, které se snadno přizpůsobí i menším prostorům.

1  
 
vysoký bílý květináč levný
👍 Velký zahradní plastový truhlík 80cm na terasu - levné velké květináče👍
ks
Cena bez DPH:1 239,-
Cena s DPH1 499,-
Sleva12 %
 
okrasné dřevěné truhlíky
✔️Dlouhý samozavlažovací plastový venkovní truhlík 120cm s dvojitou stěnou vhodný na ...
ks
Cena bez DPH:4 958,-
Cena s DPH5 999,-
Sleva8 %
 
Mrazuvzdorný plastový květináč – moderní, zahradní, venkovní, kulaté květináče na terasy
✔️Mrazuvzdorný plastový květináč na terasu nebo balkón s povrchovou úpravou imitující ...
ks
Cena bez DPH:1 156,-
Cena s DPH1 399,-
Sleva7 %
1  

Pěstování ovocných stromků v nádobách

I když jsou stromky zakrslé, budou potřebovat dostatek prostoru v nádobě pro zdravý růst. Doporučujeme nádobu o objemu minimálně 20 až 25 litrů s kvalitní půdou, smíchanou zahradní zeminou a rašelinou. Nezapomeňte na důkladnou drenáž, aby přebytečná voda mohla bez problémů odtékat.

Umístění květináče s ovocným stromkem

Umístěte květináč na slunné místo, kde bude mít stromek dostatek slunečního světla. Ovocné stromy obvykle potřebují minimálně 6 hodin denně slunečního světla.

Zalévání a hnojení

Zálivku přizpůsobte podmínkám a umístění stromku. V suchém létě zalévejte minimálně třikrát týdně, ale sledujte i stav zeminy. Udržujte půdu v květináči vlhkou, ale nezalévejte příliš. Přebytečná voda by mohla způsobit hnilobu kořenů. Drenážní otvory v květináči pomohou odvádět přebytečnou vodu. Pro hnojení doporučujeme plná vícesložková hnojiva, aplikovaná slabšími dávkami a častěji od jara do léta. Nezapomeňte, že slunečné stanoviště je pro zakrslé ovocné stromky klíčové.

Ochrana před mrazem

V případě chladného počasí nebo mrazu umístěte květináč na chráněné místo nebo jej zakryjte, aby se zabránilo poškození rostliny.

Ořezy

Pravidelně provádějte ořezy, abyste udrželi správný tvar stromu a podpořili zdravý růst.

Závěrem

Ovocné stromky do květináčů jsou nejen esteticky působivým prvkem na vašem balkoně, ale také zdrojem čerstvého ovoce přímo z vlastního „zahrádky“.

Pokud se tedy rozhodujete pro pěstování, víte, kde najdete ty nejlepší květináče na malé ovocné stromky?

Právě zde, na našem webu. Prohlédněte si Prima- Květináče.cz a dopřejte svým ovocným stromkům prostor, který si zaslouží!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace