Počet položek: 0 0,- Kč

Keře do květináče - okrasné keře na terasu

Keře do květináče: zelená Oáza na Vašem balkóně a terase

Vítejte na našich webových stránkách www.prima-květináče.cz, kde se budeme věnovat populárnímu tématu "keře do květináče". Pro všechny zahrádkáře s malým prostorem, pro majitele teras, balkonů a lodžií přinášíme inspirace a tipy, jak vytvořit krásný zelený prostor i na omezeném místě. Připravte se na úžasné keře, které dokáží rozzářit Vaše okolí a zároveň jsou přizpůsobeny pěstování v nádobách.

Okrasné keře do květináčů na terase

Pro ty, kdo si užívají pěstování zeleně na balkoně, terase či lodžii, jsou keře do květináče ideálním řešením. Nádobové rostliny přinášejí flexibilitu, kreativitu a široký výběr druhů, které můžete skloubit podle svých představ. Výběr vhodných keřů je klíčový, protože život v nádobě je pro ně náročnější než ve volné půdě. Při výběru se zaměřte na odolnost vůči extrémním klimatickým podmínkám a omezenému prostoru pro kořenění.

1  
 
Květináč venkovní
✔️Květináč venkovní na terasu antracit✔️
ks
Cena bez DPH:2 065,-
Cena s DPH2 499,-
Sleva11 %
 
dřevěné květináče
⭐Velký samozavlažovací plastový venkovní květináč s dvojitou stěnou - imitace ...
ks
Cena bez DPH:2 479,-
Cena s DPH2 999,-
Sleva9 %
květináče na zábradlí, květináč na zábradlí, květináče na balkonové zábradlí, závěsné truhlíky na zábradlí, květináč na balkonové zábradlí, truhlík na zábradlí, balkonové truhlíky na zábradlí, truhlíky na balkonové zábradlí, balkonový truhlík na zábr
Hranaté květináče na balkonové zábradlí.
ks
Cena bez DPH:148,-
Cena s DPH179,-
 
velký venkovní květináč levně do zahrady
✔️Velký venkovní květináč levně do zahrady - velké květináče do zahrady✔️
ks
Cena bez DPH:1 239,-
Cena s DPH1 499,-
Sleva12 %
1  

Nejvhodnější listnaté a jehličnaté okrasné keře vhodné pro pěstování v květináčích a truhlících:

Existuje mnoho listnatých a jehličnatých keřů, které lze pěstovat v květináčích, což je skvělý způsob, jak přidat do vaší zahrady nebo balkonu zajímavý vizuální prvek. Tyto rostliny jsou obvykle menšího vzrůstu a mají pomalý růst, což je ideální pro omezený prostor nádoby. Zde jsou některé doporučované keře pro pěstování v květináčích:

 1. Dřišťál thunbergův (Berberis thunbergii): Tento keř nabízí krásné podlouhlé listy a může mít atraktivní podzimní barvu.
 2. Vajgélie květnatá (Weigela): Weigela má nádherné květy a je k dispozici v různých odrůdách s různými barvami květů.
 3. Javor dlaňolistý (Acer palmatum): Některé menší odrůdy tohoto javoru jsou vhodné pro pěstování v květináčích a nabízejí krásné listy, které se mění v podzimních barvách.
 4. Vřes obecný (Calluna vulgaris): Vřes je skvělý keř pro pěstování v květináčích, s květy a listy, které přinášejí zajímavou a intenzivní barvu.
 5. Růže (Rosa): Některé menší odrůdy růží jsou vhodné pro pěstování v květináčích, a to i na balkonech.
 6. Buxus (Buxus): Nízké odrůdy a kulatě tvarované odrůdy buxusu jsou skvělým výběrem pro pěstování v květináčích. Mohou být také tvarovány do různých forem.
 7. Forsýtie (Forsythia): Tento keř kvete v brzkém jarním období a může přinést výrazné žluté květy.
 8. Pěnišník (Rhododendron): Některé menší odrůdy vřesovce jsou vhodné pro pěstování v květináčích a nabízejí krásné květy.
 9. Hortenzie (Hydrangea): Některé odrůdy hortenzie jsou vhodné pro pěstování v květináčích. Mají nádherné květy, a některé mění barvu podle kyselosti půdy.
 10. Jalovec obecný (Juniperus): Existuje mnoho různých odrůd kadidlovníků s různými tvary a velikostmi. Jsou odolné a mohou přežít v nádobách.
 11. Cypřišek (Chamaecyparis): Nízké odrůdy cypřišku jsou vhodné pro pěstování v nádobách. Mnoho z nich má atraktivní modré nebo zlaté jehlice.
 12. Borovice (Pinus): Existují menší odrůdy borovic, které lze pěstovat v nádobách. Jsou to odolné rostliny s charakteristickými jehlicemi.
 13. Jedle (Abies): Některé menší odrůdy jedlí jsou také vhodné pro pěstování v květináčích. Mějte však na paměti, že některé druhy jedlí mohou potřebovat chladnější klima.

Výběr nádoby

Důležitým krokem je volba vhodné nádoby. Čím větší nádobu vyberete, tím lépe pro kořeny rostlin a snazší pro vás péči. Terakotové nádoby jsou krásné, ale zvážte i alternativy jako nádoby ze dřeva, plastu, kovu či sklolaminátu. Při výsadbě dbejte na dostatečnou drenáž a kvalitní zeminu.

Péče o keře v květináči

Rostliny v nádobách vyžadují pravidelnou péči. Pravidelné zálivky, hnojení podle druhu rostliny a přesazování jsou klíčové. Vyhněte se výsadbě exotických druhů, které nejsou pro nádoby vhodné. Pamatujte, že péče o rostliny v květináčích vyžaduje více pozornosti, ale výsledek stojí za to.

Rady a tipy na zimu

Připravte se na zimu a zajistěte, aby vaše keře přečkaly chladné měsíce. Zvolte odolné druhy, pamatujte na izolaci nádob a v případě potřeby poskytněte zimní ochranu.

Přivítejte jaro na svém balkoně s keři do květináče!

Pokud se tedy rozhodujete pro pěstování, víte, kde najdete ty nejlepší květináče?

Právě zde, na našem webu. Prohlédněte si Prima- Květináče.cz a dopřejte svým keřům dostatečný prostor, který si zaslouží!

Na závěr ještě tipy na nejpopulárnější okrasných rostlin, které jsou pěstovány v květináčích a truhlících:

 1. Petunie: Jsou odolné a poskytují květy různých barev. Rostou bujně a jsou vhodné do slunečných a polostinných oblastí.
 2. Pelargonie (geránie): Tato rostlina má výrazné květy a je velmi oblíbená. Vyžaduje slunečné podmínky a dobře propustnou půdu.
 3. Fuchsie: Rostlina s visícími květy, které jsou často dvoubarevné. Roste dobře v polostínu a vyžaduje pravidelnou zálivku.
 4. Kokosová palma: Ideální pro vytvoření exotického vzhledu na balkoně. Potřebuje hodně slunce a tepla.
 5. Květiny na okenní parapet: Malé květiny jako výsledek rozvoje miniaturních odrůd trvalek, petúnií nebo šalvěje jsou ideální pro okenní parapet.
 6. Lavandule: Má krásné aromatické květy a vyžaduje slunce a dobře propustnou půdu.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace