Jak velký květináč na rajčata? jsme specialisti na květináče a truhlíky

jak pěstovat rajčata v květináčiPokud nemáte k dispozici zahradu nebo dostatek místa na pěstování na vašem záhonku, balkon nebo terasa poskytuje vhodný prostor, kde můžete pěstovat rajčata v květináčích nebo truhlících. Pěstování rajčat na balkoně je pohodlnější, protože máte rostliny přímo u domu a můžete lépe sledovat jejich stav. Mít rajčata na balkoně vám umožňuje snadný přístup k čerstvým plodům přímo z rostliny. To je pohodlné, praktické a usnadní vám začlenit čerstvou zeleninu do své stravy.

Zde jsou základní rady a tipy pro pěstování rajčat v květináčích a truhlících:

1  
 
Široký květináč
ks
Cena bez DPH:4 545
Cena s DPH5 499
Sleva500
Původní cena5 999
Mrazuvzdorné květináče na hřbitov
ks
Cena bez DPH:660
Cena s DPH799
Sleva50
Původní cena849
 
Vyšší květináč
ks
Cena bez DPH:3 057
Cena s DPH3 699
Sleva300
Původní cena3 999
nejlevnější ratanové květináče
ks
Cena bez DPH:2 974
Cena s DPH3 599
Sleva400
Původní cena3 999
1  

Výběr vhodného květináče je klíčový. Zvolte květináč s dostatečným objemem pro růst rajčat. Ideální jsou květináče s minimálním objemem 5-10 litrů na jednu rostlinu.

pěstování rajčat na teraseVýběr vhodného květináče:

Zvolte květináč s dostatečným objemem pro růst rajčat. Ideální jsou květináče s minimálním objemem 5-10 litrů na jednu rostlinu.

Příprava půdy:

Použijte kvalitní zahradní substrát s dobrou odvodňovací schopností.

Do půdy můžete přidat organické hnojivo nebo kompost pro lepší výživu rostliny.

Výběr odrůdy rajčat:

Pro pěstování v květináči jsou vhodné menší odrůdy rajčat, jako například cherry rajčata, která jsou kompaktnější. Pro pěstování na balkoně doporučujeme také balkonová rajčata, jako jsou Micro Tom, Red Robin nebo Tumbling Tom. Ty jsou ideální pro menší prostory a nabízejí lahodné plody.

Výsadba:

Můžete buď zasadit semena přímo do květináče nebo vysadit sazenice, které předem vypěstujete.

Vhodný čas pro výsadbu je po posledním jarním mrazu. Při výsadbě rajčat je důležité nezapomínat na správnou hloubku. Vysaďte je tak, aby kořeny vycházely z podzemních stonků, což zajistí silnější a zdravější rostliny.

Podpora a opěrné konstrukce:

Rajčata potřebují oporu k růstu. Můžete použít kolíky, klece nebo jiné opěrné konstrukce, abyste zamezili naklánění rostliny.

Zálivka:

Udržujte půdu vlhkou, ale nezalévejte příliš často, aby nedocházelo k hnilobě kořenů. Rostliny zalévejte ráno, abyste předešli plísním a houbám, a nezapomínejte na pravidelné hnojení. Řešením je použít na pěstování rajčat samozavlažovací květináč nebo truhlík.

Hnojení:

Pravidelně hnojte rajčata hnojivem bohatým na dusík, fosfor a draslík, aby se podpořil růst a tvorba plodů.

Sluneční světlo:

Rajčata potřebují hodně slunečního světla. Umístěte květináč nebo truhlík na slunné místo, kde budou mít rostliny přístup ke slunečnímu záření nejméně 6-8 hodin denně.

Ochrana před škůdci a chorobami:

Pravidelně kontrolujte rostliny na přítomnost škůdců a nemocí. Včasná identifikace a prevence jsou klíčové.

Řezání a odstraňování výhonků:

Pro lepší vzdušnost a formování rostliny odstraňujte nežádoucí výhonky. Tím podporujete tvorbu plodů a snižujete riziko onemocnění.

S představením těchto klíčových informací jsme vám představili recept na úspěch při pěstování rajčat na balkoně. Připravte své květináče, vyberte si správnou odrůdu a těšte se na šťavnaté rajčata přímo z vašeho balkonu!

Pokud se tedy rozhodujete pro pěstování, víte, kde najdete ty nejlepší květináče a truhlíky na rajčata?

Právě zde, na našem webu. Prohlédněte si Prima- Květináče.cz a dopřejte svým rostlinám prostor, který si zaslouží!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace