Počet položek: 0 0,- Kč

zavlažovací sada ke květinové vertikální pyramidě, kaskádové zahrady

Závlahová sada ke květinové pyramidě TOP - kompletní set.

kliknutím zvětšíte
Prima-květináče zavlažovací sada ke květinové vertikální pyramidě, kaskádové zahrady samozavlažovací plastové venkovní závěsné
ks
Kód:KITPYRI1
Cena s DPH : 5 250,- Kč
Cena bez DPH : 4 339,- Kč
DPH:21 %
Dostupnost:skladem

Zavlažovací sada KOMPLET - květinová pyramida TOP - kaskádové zahrady

Složení kompletní závlahové sady pro sestavu květinové pyramidy TOP:

Kompletní zavlažovací sada se skládá z hlavní sestavy a mikrozávlahy. Bude-li jedna obsluha zavlažovat více sestav květinových pyramid, vystačí si pouze s 1 hlavní sestavou. Komponentů mikrozávlahy bude pak takové množství, jaký je počet květinových pyramid.

Seznam komponentů a sestavení hlavní sestavy:

Sestavte hlavní sestavu podle obrázku níže. Při použití musíte dát pozor na směr tekoucí vody skrz sestavu! Na filtru i redukčním ventilu jsou znázorněny šipky správného směru průtoku vody.

schéma hlavní sestavy

Seznam komponentů a sestavení mikrozávlahy:

Nejprve si z kapkovacího potrubí odřízneme ca 10-15 cm dlouhý kus tak, aby neobsahoval kapkovač. Druhý kus, který odřízneme z kapkovacího potrubí bude dlouhý ca 105 – 115cm a bude sloužit k výrobě smyčky (na horní část květinové pyramidy).

Mikrozávlahu začneme sestavovat od spodního dílu sestavy květinové pyramidy. Na úplném začátku mikrozávlahy (na vstupu do sestavy TOP) bude umístěna Geka spojka s vnějším 1“ závitem (5), na který se připevní mosazná zpětná klapka (7). U zpětné klapky musíte dbát na směr průtoku vody. Mosazná zpětná klapka brání vytékání vody po ukončení závlahy a odpojení hlavní sestavy. Za mosaznou zpětnou klapkou umístíme redukci 1“ x ¾“ (8) a DF závitový přechod (9). Na DF závitový přechod nasuneme ca 10 – 15 cm kapkovacího potrubí (14) a zajistíme převlečnou maticí. POZOR! Ten kus kapkovacího potrubí nesmí obsahovat kapkovač!! Na druhý konec kapkovacího potrubí nasuneme DF koleno (10) a opět zajistíme převlečnou maticí. Schéma tohoto vstupu do květinové sestavy TOP je znázorněno na obrázku níže:

schéma vstupu do spodního dílu květinové pyramidy TOP

Zbytek role nyní použijeme k instalaci samotné závlahy. Kapkovací potrubí (14) připojíme k DF kolenu (10), odkud ho povedeme spirálovitě vzhůru po vnitřní straně konstrukce. Při vinutí kapkovacího potrubí vzhůru ho průběžně zasypáváme zeminou, kterou plníme květinou pyramidu TOP. Pro lepší fixaci ke konstrukci lze kapkovací potrubí zajistit pomocí stahovací pásky nebo vázacího drátu. Vzdálenost mezi jednotlivými patry kapkovacího potrubí by měla být ca 30 cm. Schéma stoupání je znázorněno červenou barvou na obrázku níže.

 

schéma umístění kapkovacího potrubí

Když je celá sestava květinové pyramidy TOP ovinutá závlahovým kapkovacím potrubím, vytáhneme volný konec potrubí na horní hranici sestavy a osadíme ho DF T-kusem (11). Z kusu potrubí dlouhého ca 105-115cm, který jsme si odřízli na začátku, vytvoříme pomocí již instalovaného DF T-kusu smyčku. Nyní je nutno rozříznou tuto smyčku na vhodném místě (mimo kapkovač) a znovu ji spojit pomocí DF T-kusu s vnějším ¾“ závitem (12). Do závitu se nakonec našroubuje provzdušňovací ventil (13), který bude sloužit při vypouštění květinové pyramidy na zimu. Ventil musí být instalován na nejvyšším místě. Schéma zakončovací smyčky je znázorněno na následujícím obrázku.

 

schéma zakončení trubice

Váš dotaz zavlažovací sada ke květinové vertikální pyramidě, kaskádové zahrady

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Tyto podmínky upravují zásady zpracování osobních údajů návštěvníků webových stránek www. prima-květinace.cz

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Související odkazy

vertikální pěstování

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace